ESO Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda şirketler tarafından "AR-GE ve Tasarım Merkezlerinin" kurulumu, kurulum aşamasında izlenecek yöntemler, alınacak destekler gibi detaylar üzerine de geniş bilgi verildi.
Toplantının açılışında konuşan Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Güven Erdoğan, Ar-Ge konusunun özellikle üretici firmaların uluslararası rekabet ortamında hayatta kalmak adına önem vermeleri gereken alanların başında geldiğinin altını çizdi.  
Bugün Eskişehir’de Ar-Ge merkezi desteğinden faydalanan 17 firmanın olduğunu kaydeden Erdoğan, “Amacımız bu rakamın artırılarak Eskişehir sanayini daha ileri noktalara ulaştırmak. Bu vesile ile toplantının başarılı geçmesini, önümüzdeki dönemde de bu tür faaliyetlerin genişletilerek, belki proje yazma eğitimi şeklinde devam etmesini ümit ettiğimizi ifade ediyorum” dedi. 
Erdoğan’ın yaptığı konuşmanın ardından Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Dairesi Uzmanı Muhammet Fatih Taşkın, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları Ozan Çelik ve Eyüphan Kılıç konu hakkında bilgi verdiler.