info @ haberci26.com

Dün;geride kalan.An;şimdiki zaman bu gün.Yarın;gelecek,belli mi? Meçhul. Kaderci olmak gerekirse; nasip. Evet görüyorum ki hayat, kavramların birleşkesi. Zaman kavramı, din kavramı, ahlak kavramı vs.=İnsan= beklentiler.Beklentisi olmayan varmıdır sizce? Görecelidir. Kimisine göre ,çok şey. Kimisininde beklentisi kalmamıştır hayattan. Ben hep demişimdir çok şey bekleyenlere, sen ne yapıyorsun, ne veriyorsun da yaşama dair kendinden, çok şey bekliyorsun. Beklentisi kalmadığını söyleyenlere de şunu demişimdir; "Neden kalabalık ediyorsun,çekip gitmek zormu?"Beklentisi çok olanlar, beklentisi kalmayıp ta ısrarla hayata tutunanlar ve olana şükürcüler. Merhaba!

Evet;yer kısım kısım,insan çeşit çeşit.Bu çeşitliliğe, birde kavram algısını eklersek ki, algıda farklılığı gözardı edemeyiz. Doğru bir çizgide kalabilmenin zorluğunu görmez miyiz? Bu yüzdendir insanlar çizgilerinden koparlar,düzlük kavramı göreceleşir. Kimisine göre düz gelen,diğerine düz gelmez.Aslında düz,düzdür. Yamuk demek,algı yamukluğuyla ilişkili değil,insanın yamukluğuyla alakalıdır. Yani;bugün geldiğimiz dairesel alanlarda yaşama durumu, düz çizgilerin yamuklaşarak, çembere dönüşmesiyle alakalı olması gerek. Sonuç? Çember içine bir koyunu koysak ne yapar? Döner durur. Belirtmem gerek,çemberinde bir merkezi vardır,bilirsiniz. Şu son zamanlarda moda bir durum söz konusu. İnsanlarımız işin içinden çıkamayınca soluğu psikologlarda alıyorlar. İlk önerisi ne oluyordur psikoloğun sizce? Tahmin edin. Ben söyleyim."Merkez sen ol!" Bakın ne kadar karmaşık bir hal aldı. Hem çemberde yaşayacaksın, hem de merkez sen olacaksın. Deprem tehlikesi çok olan bir yaşam alanını kaçınız tercih eder bilemem. Ben etmem; aslında tavsiyede etmem.
Sevgili okurlarım;beklentimiz olsun olmasın, hayatınız düzlük, algınız açık, değerli kıldığınız kavram, sevgi ve dürüstlük olsun. Hoş kalın,sevgiyle kalın. SADİ'CE